Biura elastyczne a praca zdalna – wykorzystaj coworking i zwiększ swoją produktywność

Pracujesz zdalnie lub hybrydowo z domu? Ma to swoje zalety. Pojawiają się jednak również dwa wyzwania. Po pierwsze: wygospodarowanie właściwej przestrzeni do pracy. Po drugie: zachowanie work-life balance. Rozwiązaniem, które może Ci pomóc sobie z nimi poradzić, jest wynajem przestrzeni w biurze coworkingowym. Warszawa, Gdańsk czy Kraków – dziś to możliwe. Zobacz, jak to działa i dlaczego warto w to wejść!

Praca zdalna – nie tylko z domu

Jeśli praca zdalna, to tylko z home office? Niekoniecznie! Pamiętaj o największej zalecie tego trybu wykonywania obowiązków.  Nie jesteś „przywiązany” do jednego, stałego miejsca. Dlatego warto wykorzystać ten fakt z myślą o wyższej produktywności. Zmiana otoczenia pomoże pobudzić Twoją kreatywność, a także podnieść motywację do działania – zwłaszcza gdy masz poczucie, że „utknąłeś w miejscu”.

Jeśli jednak nie w domu, to gdzie? Przeniesienie się z domu do kawiarni wcale nie jest tak komfortową opcją, jak może się wydawać. Nawet spokojny lokal nie stworzy optymalnych warunków do skupienia. Poza tym pojawia się kwestia ergonomii. Przed Tobą zadanie na co najmniej kilka godzin? Lepiej nie wykonywać go, siedząc na kawiarnianym hokerze czy na niskiej kanapie, bez miejsca na wygodne ustawienie laptopa.

 

Dlatego najlepszym miejscem na „ucieczkę” z home office jest biuro coworkingowe. To przestrzeń, w której osoby pracujące zdalnie lub hybrydowo zyskają pełną swobodę działania, przy dużej elastyczności najmu. O elastyczności więcej przeczytasz tu.

Biura coworkingowe to szereg korzyści

Gdy mowa o Warszawie, coworking znajdziesz w niemal każdej dzielnicy – począwszy od Śródmieścia, przez Ochotę, aż po Pragę, Wolę czy Wilanów. Dlatego wcale nie musisz nastawiać się na długi dojazd do wynajmowanego „hot deska” czy prywatnego gabinetu. Bez trudu znajdziesz miejsce do pracy w optymalnej lokalizacji.

Decydujesz o typie miejsca do pracy

Podczas pracy w domu, brakuje Ci towarzystwa innych ludzi i doskwiera samotność? Jeśli tak, możesz postawić na biurko na open space w biurze coworkingowym. To również szansa na nowe, ciekawe znajomości biznesowe, a nawet zawarcie dłuższej znajomości. Wolisz pracę w skupieniu? Wybierz biurko dedykowane w odległym kącie lub prywatny gabinet. Ty decydujesz.

W coworkingu pracujesz, kiedy chcesz

Większość biur coworkingowych w Warszawie i innych dużych miastach pracuje w trybie 24/7. A to oznacza, że jeśli zechcesz popracować w środku nocy albo bladym świtem, nie będzie z tym żadnego problemu. W domu praca w takich godzinach często bywa niemożliwa – ot, choćby dlatego, że obudziłbyś pozostałych członków rodziny.

Wynajmujesz na tak długo, jak potrzebujesz

Biurka elastyczne w coworkingu można wynająć nawet na 1 dzień. Dlatego nie musisz się wiązać długimi umowami, które niejako „zmuszałyby” Cię do codziennych odwiedzin w wynajmowanym biurze. Wręcz przeciwnie – ten model wynajmu sprawia, że możesz potraktować hot desk jako okazjonalną odskocznię od pracy w domu i zawsze działać tak, jak masz akurat ochotę.

 

Wynajem biur coworkingowych – opcja także dla pracodawcy, który dba o work-life balance pracowników

Na wynajem coworking space najczęściej decydują się sami freelancerzy czy pracownicy zdalni. Jednak coraz częściej klientami biur na wynajem są przedsiębiorcy, którzy chcą zapewnić członkom swojego zespołu optymalne warunki do pracy poza firmą. Zaoferowanie pracownikowi zdalnemu czy hybrydowemu opcji korzystania z hot deska w jednym z biurowców w Warszawie czy Krakowie może stać się dodatkowym argumentem podczas rekrutacji. Warto więc rozważyć takie rozwiązanie.

Szukasz dobrego biura coworkingowego w Warszawie lub innym dużym mieście dla siebie lub członków swojego zespołu zdalnego? Skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci znaleźć przestrzeń do kreatywnej pracy!