Ile kosztuje wynajem elastycznej powierzchni biurowej w Warszawie i od czego to zależy?

Rozważasz wynajem biura w Warszawie w modelu elastycznym? Jest wiele obiektów, które proponują taką usługę, dlatego na pewno porównujesz ze sobą różne oferty. Jednym z kluczowych kryteriów wyboru jest oczywiście cena. Dlaczego jedne biura kosztują 600 Złotych za stanowisko, a inne 1800? Zobacz, od czego zależą stawki w warszawskich biurach serwisowanych i na co zwrócić uwagę przy wyborze powierzchni.

Biura serwisowane w Warszawie – ceny rosną

Na terenie stolicy wybór obiektów z biurami serwisowanymi jest szeroki, jednak dostępność stale spada. Co ciekawe dzieje się to mimo, że w ostatnim czasie można zaobserwować wyraźny wzrost cen powierzchni na wynajem. Wzrost ten jest podyktowany właśnie ogromnym popytem na biura serwisowane w Warszawie. Chętnych do wynajmu takich powierzchni przybywa, a prawa rynkowe są nieubłagane. Im będzie ich mniej tym będą droższe. Ponadto należy zauważyć, że obiekty z powierzchniami elastycznymi dotknęła podwyżka cen prądu i gazu. Już teraz mowa o nawet kilkudziesięcio-procentowych podwyżkach w stosunku do stawek w 2021 roku, a to nadal nie ostatnie słowo. Trudna sytuacja geopolityczna może doprowadzić do dalszych wzrostów.

Dlatego jeżeli chcesz wynająć powierzchnię elastyczną stolicy, warto się pospieszyć przed kolejnymi podwyżkami i rozważyć dłuższe zobowiązanie, np. 12-18-miesięczne. To pozwoli Ci w dużym stopniu „zamrozić” koszty najmu i zapewnić firmie większą przewidywalność wydatków.

Jakie czynniki mają wpływ na koszt wynajmu biura serwisowanego w Warszawie?

Na koszt wynajmu powierzchni biurowej w Warszawie wpływa kilka najważniejszych czynników. Przeanalizuj co jest dla Ciebie i twojego zespołu najważniejsze  i świadomie wybierz biuro, tak, aby połączył rozsądną cenę z zapewnieniem Twojemu zespołowi optymalnych warunków do działania.

Typ powierzchni elastycznej

Przede wszystkim cena jest uzależniona od typu elastycznej powierzchni. Biuro serwisowane zawsze będzie droższe od biurek elastycznych czy dedykowanych, bo biuro serwisowane daje Ci więcej – masz swoją własną zamykaną przestrzeń do pracy.

Lokalizacja biura serwisowanego w Warszawie

Im bardziej atrakcyjne biznesowo usytuowanie lokalu, tym wyższa będzie stawka za wynajem. Możesz się spodziewać, że inwestycja w biuro serwisowane w Śródmieściu będzie wyższa niż np. w przestrzeń o podobnym standardzie na Pradze. Pytanie jednak, czy zawsze warto stawiać na najbardziej prestiżowy adres? Jeżeli nie obsługujesz klientów bezpośrednio w lokalu, bo np. kontaktujesz się z nimi zdalnie. Może warto zredukować koszty przez wybór obiektu w spokojniejszej okolicy?

Biura w Warszawie
Biura w centrum będą zawsze droższe

Wyposażenie biura serwisowanego i jego standard

Biura serwisowane, co do zasady, są wyposażone tak, abyś mógł szybko rozpocząć pracę. Warto jednak zwrócić uwagę na to, co znajduje się na stanie lokalu i jaki jest standard oferowanych sprzętów. Zanim wybierzesz lokal o najniższym czynszu, sprawdź, ile będziesz musiał doinwestować, aby obiekt zapewnił Twojemu zespołowi ergonomiczne warunki do działania. Być może twój zespół oczekuje konkretnych rozwiązań. Warto o tym porozmawiać, bo konkurencja na ryku pracy jest duża, i wielokrotnie lojalność wobec pracodawcy jest podważana z prozaicznych względów.

Klasa biurowca, w którym wynajmujesz powierzchnię

Jeśli oczekujesz najwyższego standardu, przyjrzyj się przede wszystkim powierzchniom biurowym klasy A. To te, które znajdują się w nowoczesnych biurowcach. Dobry dostęp do miejsc parkingowych, całodobowa ochrona i recepcja, dopływ dużej ilości naturalnego światła w przestrzeni biurowej, klimatyzacja, doskonała infrastruktura – to sprawia, że codzienna praca w takim obiekcie jest komfortowa. Jednak w ślad za wygodą i prestiżem idą też wyższe stawki.

Za to biura klasy B, często ulokowane np. w kamienicach lub budynkach postindustrialnych, wyróżniają się bardziej kameralną atmosferą i nadal dobrą infrastrukturą. Stawki wynajmu mogą być w nich niższe.

Zakres usług, które są ujęte w koszcie wynajmu biura

W cenę wynajmu biura serwisowanego wchodzi wiele usług dodatkowych – np. obsługa recepcji, dostęp do pomieszczeń wspólnych, w tym kuchni z darmową kawą i herbatą czy strefy rozrywki, obsługa serwisu sprzątającego czy możliwość korzystania z sal konferencyjnych. Im szerszy zakres dodatkowych benefitów ujętych w cenie, tym wyższa będzie stawka. Warto więc rozważyć, które z dodatkowych opcji są Ci naprawdę potrzebne, a z których możesz zrezygnować w ramach optymalizacji kosztów wynajmu.

Jak widzisz, ostateczna stawka wynajęcia biura jest uzależniona od bardzo wielu kwestii. Trudno jest podać „wiążącą”, typową stawkę za stanowisko biura serwisowanego w Warszawie. Obecnie sytuacja jest jeszcze bardziej skomplikowana przez pędzącą inflację, koszty prądu i gazu oraz sytuacje geopolityczną, dlatego też podane dziś ceny już jutro mogą być inne.

Zobacz ceny 5 osobowych biur serwisowanych w Warszawie.

Potrzebujesz pomocy przy porównaniu poszczególnych ofert i wyborze tej, która najlepiej wpisuje się w Twoje potrzeby biznesowe? Skontaktuj się, aby znaleźć najlepsze biuro serwisowane w stolicy!