Powierzchnie elastyczne w Warszawie: obiekt z sieci czy spoza niej?

Decyzja zapadła na wynajem powierzchni elastycznej w Warszawie i zastanawiasz się, co wybrać? Jedną z decyzji jest ta, czy postawić na obiekt coworkingowy z sieci, czy na niezależną powierzchnię elastyczną. Co jest lepsze? Zależy od tego, czego szukasz. Oto porównanie najważniejszych zalet obu tych rozwiązań.

Powierzchnia elastyczna z sieci/spoza sieci – czy to w ogóle ma znaczenie?

Jeżeli po raz pierwszy myślisz o wynajmie biurka w coworkingu czy biura serwisowanego w Warszawie, ten rynek jest dla Ciebie zapewne niewiadomą. Jedną z pierwszych kwestii, o których warto wiedzieć, jest to, że działają na nim zarówno obiekty „niezależne”, jak i sieci – także międzynarodowe.

Chociaż zakres usług oferowanych przez jedne i drugie obiekty jest podobny, to ich charakter oraz specyfika będą odmienne. Dobre porównanie to to do odwiedzania kawiarni sieciowych oraz tych, które działają w jednym, wyjątkowym miejscu. Zastanów się, jakie są różnice między tymi punktami. Analogiczne znajdziesz między sieciami i indywidualnymi obiektami coworkingowymi.

Wybór każdej z opcji ma swoje zalety i przynosi inne korzyści – warto o nich wiedzieć i otworzyć się na oba rozwiązania. Każde z nich może Cię pozytywnie zaskoczyć!

 

Sieciowe powierzchnie elastyczne w Warszawie – czym się wyróżniają?

W Warszawie działa kilka sieci powierzchni elastycznych i biur serwisowanych. Dobrymi przykładami są:

  • WeWork – międzynarodowa sieć powierzchni elastycznych, dająca dostęp do ok. 700 obiektów na terenie całego świata;
  • Mindspace – równie duża sieć, która ma swoje obiekty m.in. na terenie stolic europejskich, ale także w USA czy na Bliskim Wschodzie.

Korzystanie z „sieciówki” dla freelancerów wiąże się często z uzyskaniem karty członkowskiej, która pozwala korzystać ze wszystkich obiektów należących do danego najemcy. Jest to więc wygodne rozwiązanie np. dla cyfrowych nomadów, którzy często podróżują, ale także dla tych, którzy oczekują przewidywalnego, stabilnego standardu.

Wybór powierzchni elastycznej w jednym z warszawskich sieciowych coworkingów może oznaczać:

  • przewidywalną i powtarzalną jakość obiektów – w każdym z nich możesz oczekiwać podobnych warunków, a także „zasad gry” związanych z obsługą. To może ułatwić funkcjonowanie, zwłaszcza jeżeli często zmieniasz miejsce pracy;
  • wyższy poziom anonimowości – obiekty sieciowe są zazwyczaj duże, więc łatwo tu znaleźć i kąt do spokojnej pracy, i miejsce z bardziej twórczą atmosferą;
  • większy potencjał nawiązywania kontaktów biznesowych – sieciowe powierzchnie elastyczne są często wybierane przez podróżujących z innych krajów przedsiębiorców , a także osoby, które stawiają na wartościowy networking.

Dowiedz się też: Co to są biura elastyczne i czym różnią się od tradycyjnych biur na wynajem?

Powierzchnie elastyczne w Warszawie poza siecią: czym się wyróżniają?

W Warszawie czeka również wiele „perełek” coworkingowych, które nie należą do dużych sieci. To najczęściej kameralne miejsca o wyjątkowym klimacie, sprzyjającym pracy twórczej. Znajdują się w interesujących lokalizacjach – nierzadko na obrzeżach tętniącego życiem biznesowego centrum Warszawy.

Tu możesz oczekiwać:

  • bardziej „przytulnej”, mniejszej przestrzeni, która sprzyja domowej atmosferze,
  • większego potencjału społecznego – w małych przestrzeniach elastycznych łatwiej nawiązać przyjaźnie, także na polu osobistym i zbudować długofalowe relacje;
  • indywidualnego podejścia do Twoich potrzeb.

Musisz jednak pamiętać, że każdy taki obiekt ma własny, unikalny standard – warto go dobrze poznać przed wynajmem.

Chcesz poznać najlepsze obiekty sieciowe i „indywidualne” w stolicy? Sprawdź oferty na Deskpicker.com albo skontaktuj się z nami bezpośrednio, aby uzyskać pomoc w wybraniu idealnego miejsca do pracy!