Budynek biurowy

Przewodnik wyboru biura

Czas na nowe biuro?

Szukanie nowego biura do wynajęcia potrafi być długim i wymagającym procesem. Najczęściej chcesz zobaczyć kilka opcji, aby poznać możliwości, porównać rozwiązania i ceny. Po kilku wizytach możesz już jednak nie pamiętać szczegółów poszczególnych spotkań, aby na koniec dnia stwierdzić, że nic nie pamiętasz.

Deskpicker przychodzi z pomocą i pozostawia do twojej dyspozycji przewodnik, który możesz wykorzystać przy oglądaniu poszczególnych biur. Pozwoli on zadać istotne pytania, zapisać odpowiedzi i uwagi, ocenić każdy obiekt i usystematyzować zdobytą wiedzę. Na koniec dnia z łatwością porównasz wszystkie obejrzane biura. 

Pamiętaj, aby robić zdjęcia i zapisać również swoje subiektywne odczucia. Jeśli oglądacie biuro w kilka osób, dobrym pomysłem jest, aby każdy z członków twojego zespołu wypełnił formularz samodzielnie. To pozwoli jeszcze obiektywniej podjąć decyzję.

Oglądając nowe biuro zwróć uwagę na jego lokalizację, pod kątem łatwości dojazdu różnymi środkami komunikacji. Lokalizacja w pewnym stopniu określi też prestiż danego obiektu, jeśli jest to dla Ciebie ważne, popatrz na lokalizację również pod tym względem. 

Obejrzyj nie tylko swoją przyszłą powierzchnię biurową, ale także części wspólne obiektu i całego budynku. Nie obawiaj się zadawać pytania. Zapisuj odpowiedzi, aby niczego nie pominąć przy ostatecznej ocenie. Jeśli potrzebujesz, odwiedź dane biuro jeszcze raz.

Być może przed wizytacją otrzymałeś już propozycję cenową. Dopytaj jednak o jakiekolwiek dodatkowe opłaty: drukowanie, korzystanie z sal konferencyjnych, parking, adres rejestracyjny, opłata wstępna, opłata na zakończenie najmu za przywrócenie powierzchni do pierwotnego stanu.

Masz jeszcze wątpliwości lub chcesz skorzystać z naszej bezpłatnej pomocy przy szukaniu biura? Skontaktuj się z nami!