Brain Embassy

Znajdź swój FLEX. Recenzja: Brain Embassy Konstruktorska

Szukasz biura do wynajęcia w południowej części Warszawy?
Koniecznie odwiedź Brain Embassy Konstruktorska.

 

Lokalizacja

Brain Embassy Konstruktorska odwiedziliśmy w połowie kwietnia. Adres miejsca to Konstruktorska 11, czyli mokotowskie zagłębie biurowe na dawnym Służewcu Przemysłowym. I tu mogą pojawiać się rożne skojarzenia, może i wątpliwości. Szczególnie jeśli chodzi o dojazd. Jak się jednak okazuje ten wcale nie jest trudny. Komunikacją miejską z centrum z pomocą metra, a potem autobusem z Metro Wierzbno (autobus 218 – kursujący co 15 minut i autobus 308 kursujący co 15 minut, ale tylko w godzinach szczytu porannego i popołudniowego) dojeżdżamy w około 30 minut. Tylko trochę krócej zajmie nam dojazd autem. Na miejscu nie ma strefy płatnego parkowania, ale publicznych parkingów praktycznie nie doświadczymy. Na szczęście budynek dysponuje miejscami parkingowymi i to zarówno na abonamenty miesięczne, jak i na doraźne parkowanie na zasadzie płatności godzinowej. Duży plus za to! Ewentualne wysiadanie z taksówki też nie musi się odbywać na głównej ulicy (Konstruktorskiej), bo taksówka może wjechać w drogę wewnętrzną, na której można to zrobić dużo spokojniej. Warto zauważyć, że dość niedawno ta część Mokotowa została połączona przedłużeniem ul. Woronicza z ul. Żwirki i Wigury. Połączenie to przez ulice Konstruktorską i dalej przedłużoną ul. Suwak dają możliwość dotarcia do, ale i opuszczenia okolicznego biura czy mieszkania jeszcze sprawniej. Dużym beneficjantem tej nowej trasy jest właśnie Brain Embassy.

Po dotarciu na miejsce, przed budynkiem, od razu widzimy mały, nowoczesny amfiteatr. Jest to miejsce stworzone przez właściciela budynku, który jest również pomysłodawcą i właścicielem Brain Embassy to jest Adgar Poland. Amfiteatr ma w zamyśle służyć społeczności lokalnej, choć w związku z Covid-19 do tej pory nie był mocno eksploatowany. To na pewno w tym sezonie się zmieni, o co i Brain Embassy ma zadbać, bo ma w planach organizować tam atrakcje dla swoich najemców.

Amfiteatr przy BE
Amfiteatr przed budynkiem.
Wejście do budynku
Wejście do budynku.

Zanim wejdziemy do budynku rozejrzyjmy się na około w poszukiwaniu usług i możliwości obiadowych. Ani jednych, ani drugich nie brakuje. Zasługą tego jest wkoło rozbudowujące się zaplecze mieszkaniowe i biurowe. Hamburgery, sushi, tradycyjna kantyna – wszystko znajdziemy w odległości spacerowej. Jak się później okazało, aby kupić obiad wcale nie trzeba wychodzić z biura, bo obiekt codziennie odwiedza kilku dostawców z bogatym asortymentem gotowych obiadów.

Minąwszy amfiteatr dochodzimy do wejścia głównego do budynku. Ten, niegdyś zwany Adgar Business Centre II, w roku 2018 zyskał nową nazwę Adgar Bit. Co najważniejsze jednak, został gruntownie zmodernizowany. Patrząc zewnątrz widać, że jest to budynek z przełomu wieków (wybudowany w 2000 r.) i można nabrać wątpliwości co do jego nowoczesności, ale już w recepcji widzimy zmiany i powiew świeżości. Budynkowa recepcja spełnia wszelkie oczekiwania. Ochrona obecna, monitoring też. Budynek jest dostępny dla osób niepełnosprawnych.

Standard obiektu

Brain Embassy Konstruktorska znajduje się na trzech górnych piętrach budynku. Główna recepcja (Community Desk) i personel znajdują się na najwyższym z trzech, to jest 6 piętrze. Jest to centrum dowodzenia i miejsce, gdzie możesz zgłosić swoje wszelkie potrzeby. Po dotarciu tu, nie mamy już wątpliwości, że mamy do czynienia z najwyższym standardem i wyjątkową powierzchnią. Całość aranżacji wykonana gustownie, z elementami drewna, sporo tu roślin i kolorów i to wszystko powoduje, że czas spędzony w biurze jest bardzo przyjemny. W Brain Embassy Konstruktorska standardem są rolety w oknach, oświetlenie led, otwierane okna, klimatyzacja i szybki internet Wi-Fi. Na 2 najwyższych piętrach znajdują się tarasy, które otaczają prawie cały budynek. W okresie wiosenno-letnim trudno się będzie powstrzymać od porannej kawy na świeżym powietrzu z widokiem na okolicę z 6 lub 5 piętra. Brain Embassy Konstruktorska jest przyjazne rowerzystom. Możesz wygodnie zaparkować swój rower, jak również odświeżyć się pod prysznicem, jeśli dojazd był dłuższy.

Biura do wynajęcia

W Brain Embassy mamy możliwość wynajęcia każdego z rodzajów powierzchni elastycznych: biurek typu hot desk, biurek dedykowanych oraz prywatnych biur. Otwarte przestrzenie, gdzie znajdują się biurka elastyczne, w Brain Embassy zwane Be Together, zlokalizowane są w wielu miejscach, dlatego każdy może znaleźć odpowiednie stanowisko dla siebie. Możesz usiąść na hokerze przy wyższym stoliku w okolicach wspólnej kuchni. Możesz także usiąść tradycyjnie przy biurku. Duży plus za meble jakie Brain Embassy oferuje. Te dostarczane są przy współpracy z Kinnarps. Fotele biurowe są bardzo wygodne i nawet przy dłuższym siedzeniu nie odczujesz dyskomfortu. Biurka są odpowiedniej wielkości i ze sterowaną wysokością! Doskonała możliwość, jeśli preferujesz część dnia spędzić pracując na stojąco. Różnych “zakamarków” do pracy jest jednak wiele więcej. Co ważne jest również strefa ciszy w postaci biblioteki, gdzie obowiązuje kultura nie odbierania telefonów i głośnych rozmów.

Open space
Hot desk w przestrzeni otwartej.
Nie chcesz pracować przy biurku? Nie ma sprawy.
Open space
Biurka dedykowane... Czy to jest Mini?
Możesz też pracować na pufach, na schodach.

Co jeśli chcesz wynająć prywatne biuro? Tych w Brain Embassy na Konstruktorskiej jest ponad 50. Obecnie dostępnych jest jednak tylko kilka. Wielkość biur to od 1 osoby do 12. Każde z nich jest wyposażone we wspomniany wcześniej wygodny fotel i standardowe biurko, które za dodatkową opłatą może być zamienione na podnoszone elektrycznie. Wynajmując prywatne biuro możesz korzystać z całego obiektu (networking, strefa coworkingowa, strefa ciszy) nie tylko w danej lokalizacji, ale ze wszystkich obiektów Brain Embassy, a tych w Warszawie jest już 5, a wkrótce zostanie otwarta szósta.

Jeśli masz większą firmę i chcesz ją zlokalizować w Brain Embassy masz 2 wyjścia: wynająć kilka biur prywatnych lub skorzystać w konceptu Be Yourself na 4 piętrze. Propozycja ta daje możliwość wynajęcia w pełni umeblowanej powierzchni biurowej dla większych firm. Na Konstruktorskiej w jednym module może usiąść w zależności od wyboru unitu od 19 do 36 osób. Na dzień pisania tej recenzji dostępny jest moduł 24-26 osobowy. Znaczy to, że maksymalnie może tam usiąść 26 osób zgodnie z wszelkimi normami i przepisami. Jeśli tyle osób będzie korzystało z tego biura to zapłacisz za 26 stanowisk pracy. Jeśli chcesz trochę więcej luzu, posadź tam mniej osób, ale minimalną stawką jaką będziesz płacić, będzie taka jak za 24 stanowiska. 

Masz większą firmę - Be Yourself będzie odpowiedzią.
Be Yourself
W unicie dostępna jest własna kuchania.

Moduły Be Yourself to wygodne biura, w których są już przygotowane małe aneksy kuchenne, najczęściej też znajduje się tam niezależna, własna sala konferencyjna i wydzielony pokój biurowy, oraz magazynek. Wynajęcie modułu biurowego Be Yourself w Brain Embassy daje dostęp do korzyści przestrzeni wspólnych we wszystkich lokalizacjach Brain Embassy.

Warto dodać, że niezależnie od rozwiązania jakie wybierzesz, masz możliwość zarejestrowania firmy na adresie tej lokalizacji.

Praca biurowa to także spotkania, telekonferencje i poufne rozmowy. Do każdej z tych czynności znajdziesz tu odpowiednie pomieszczenie. Prywatne rozmowy możesz wykonać w jednej z wielu budek telefonicznych (także takich prawdziwych Londyńskich;)) Z kontrahentem spotkasz się w jednej z kilku sal o różnej wielkości. Telekonferencję przeprowadzisz w jednej z sal wyposażonych w telewizor i kamerę, z którymi połączysz się bezprzewodowo. Każda rezerwacja sali to koszt określony w kredytach. Te dostajesz w różnej ilości w zależności od wykupionego pakietu. Dla biurka typu hot desk otrzymasz 2 kredyty, a do każdego biurka w prywatnym biurze otrzymasz 10 kredytów. Na co starczą te kredyty? Poza największymi salami, zwyczajowo godzina wynajęcia sali to 2 kredyty.

Jedyną w swoim rodzaju salą do wynajęcia jest sala Co-creating. Być może trafniejszym określeniem zamiast sala, byłoby określenie przestrzeń eventowa, bo metrów kwadratowych jest tu co najmniej 250 i pomieści ona do 150 osób. Co-creating jest powierzchnią do wynajęcia chętnie wykorzystywaną na różne eventy, także przez firmy zewnętrzne.

Budka telefoniczna do poufnych rozmów.
Jedna z wielu sal spotkań.

W Brain Embassy technologia wciąż zyskuje na znaczeniu. Już teraz możemy w zasadzie pożegnać się z kartą kontroli dostępu. Dostęp do lokalizacji dostaniesz również za pomocą swojego smartfona wykorzystując dedykowaną aplikację Blue Bolt działającą we wszystkich przestrzeniach Brain Embassy w Warszawie. Użytkownicy przestrzeni mają również dostęp do aplikacji, która pozwala rezerwować wspomniane przed chwilą sale. Tam poznasz też harmonogram przygotowanych dla ciebie eventów… A jeśli o tych mowa to jest ich trochę: yoga, angielski, czy spotkania networkingowe. Patrząc na grafik my mieliśmy odczucie, że jest ich w sam raz, bo przecież kiedyś trzeba pracować, a jednocześnie pozwalają wykorzystać potencjał coworkingu.

Zespół obsługujący lokalizację (community team) nazywa użytkowników miejsca Brainerami. Określenie jest bardzo ciekawe i oddaje ducha nie tylko tego Brain Embassy, ale wszystkich lokalizacji. Ideą miejsca jest bowiem tworzenie przyjaznego środowiska, nie tylko do pracy, ale dla wszystkich, którzy mają na to “otwartą głowę”. Miejsca, gdzie ludzie wzajemnie siebie wspierają, współpracują i pomagają rozwijać swoje biznesy. Aspekt społeczności jest tu mocno uwidoczniony i nie tylko w teorii, ale i praktyce. Brainerzy “na Kostruktorskiej” się znają, rozmawiają, współpracują. Dowiedzieliśmy się, że nawet wspólnie stworzyli mix herbaty – mała rzecz, a cieszy:)! Cyklicznie odbywają się śniadania, na których możesz zaprezentować swoja firmę. Jak się okazuje wiele z takich prezentacji przerodziło się w regularną współpracę. Zespół community określa wspólną pracę w Brain Embassy jako co-creating, co ma być o krok dalej niż coworking.

Czym jest Brain Embassy?
Wspólna nauka języka angielskiego - co środę.

Integracji zawsze sprzyja kuchnia. Tych ogólnodostępnych na Konstruktorskiej jest klika “porozrzucanych” po obiekcie tak, aby było wygodnie każdemu do nich dotrzeć. Każda jest wyposażona w niezbędne urządzenia. Ta największa wyposażona jest w płyty indukcyjne. Dzięki temu można sobie ugotować obiad od zera. W duchu co-tworzenia, można też gotować wspólnie z innymi Brainerami:) W całym Brain Embassy Konstruktorska znajduje się 5 typów ogólnie dostępnych rodzajów kaw i kilka rodzajów herbat, w tym wspomniana własna mieszanka. Dla każdego coś dobrego.

Jedna z kilku ogólnodostęnych kuchni.
Zawsze jesteś zaproszony na wspólny posiłek z innymi Brainerami

Na koniec słowa uznania dla zespołu obsługującego tę lokalizację – wszak „miejsce tworzą ludzie”. Dzięki nim czujesz się bardzo komfortowo i bezpiecznie w zakresie wykorzystywania przestrzeni. Od wejścia wiesz do kogo się zgłosić, jak spotkasz jakieś trudności. Entuzjazm i zaangażowanie są widoczne w każdym zdaniu dotyczącym tej lokalizacji!

Recenzję zakończymy poglądowymi warunkami jakie Brain Embassy Konstruktorska oferuje. Dla poszczególnych rozwiązań należy liczyć się z miesięcznym wydatkiem netto:

  • Biurko elastyczne – Be Together – 800 złotych
  • Biurko dedykowane – Be Together – 1300 złotych
  • Biuro prywatne – Be Involved – 1200-1800 złotych za stanowisko w zależności od biura
  • Prywatny Unit dla firm – Be Yourself – 1300 złotych za stanowisko pracy
  • Miejsce parkingowe – 200 złotych
  • Stałe łącze w prywatnym biurze lub w Be Yourself – 500 złotych

Przy wynajmowaniu biura należy liczyć się z depozytem w wysokości 1 miesiąca najmu, a minimalny okres najmu to 2 miesiące, wynikający z miesięcznego okresu wypowiedzenia.

Podsumowując

Brain Embassy Konstruktorska to miejsce niepozorne z zewnątrz ze świetnym klimatem i wysokim standardem wewnątrz. Klimatem i standardem stworzonym przez elementy wyposażenia, jak bardzo komfortowe meble i dużo zieleni, ale także przez doskonały zespół obsługujący tę lokalizację. Jest to miejsce, gdzie czuć ducha społeczności. Dojazd jest niezły, a okolica pozwala wygodnie załatwić poza biznesowe potrzeby. Miejsc na około do zjedzenia obiadu jest wystarczająco dużo.

W Brain Embassy Konstruktorska każdy znajdzie komfortowe miejsce dla siebie, a atmosfera życzliwości i współpracy powoduje, że chce się tu pracować. Tak trzymać!

Już teraz możesz poznać dostępności i zarezerwować biuro w Brain Embassy Konstruktorska. Sprawdź tu.